Opcje przeglądania
Producenci
Promocje
Przysmak dla psa ciastko owinięte kurczakiem 500g
Przysmak dla psa ciastko owinięte kurczakiem 500g
28,99 zł 24,99 zł
szt.
Zabawka kość żółta dla psa na przysmaki 18 cm
Zabawka kość żółta dla psa na przysmaki 18 cm
17,99 zł 14,99 zł
szt.
Zestaw 7 zabawek dla kota GT3015
Zestaw 7 zabawek dla kota GT3015
13,99 zł 10,99 zł
szt.

Filtr akwariowy to niezbędny element zbiornika, wpływający na czystość, natlenienie i świeżość wody, a co za tym idzie kondycję ryb i roślinności. Ich podstawową funkcją jest odprowadzanie zanieczyszczeń, mechaniczne, chemiczne i biologiczne oczyszczanie, rozprowadzanie substancji odżywczych oraz zapewnienie odpowiedniego ruchu wody. Tuż obok pompy, grzałki, napowietrzacza i systemu oświetlenia filtry do akwarium są gwarantem zdrowego i zadbanego środowiska ryb i roślinności. Bez nich życie żadnego gatunku nie mogłoby istnieć.

W ZooMax24 znajdziesz filtry do akwarium wewnętrzne, zewnętrzne, gąbkowe oraz wkładki pochodzące od pionierów w branży akwarystyki - Aqua Art, Aqua Nova, Aquael czy Eden. Oferujemy konkurencyjne ceny i zróżnicowane produkty, dzięki czemu pomagamy w stworzeniu zadbanego i zrównoważonego akwarium. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy w kategorii filtrów do akwariów.

Wybierz swój filtr do akwarium!

W zależności od potrzeb akwarium oferujemy klientom trzy podstawowe rodzaje filtrów, które powinny być dobrane do indywidualnych oczekiwań i warunków środowiskowych panujących w danym zbiorniku. Przy dopasowywaniu filtru akwariowego szczególną uwagę zwraca się na:

  • pojemność zbiornika - w przypadku niewielkich akwariów lepiej sprawdzą się filtry wewnętrzne, a w przypadku dużych akwariów zewnętrzne,
  • parametr wydajności - zgodnie z zaleceniami specjalistów wydajność filtra zdolnego do przefiltrowania wody minimum raz w ciągu godziny,
  • warunki finansowe - filtry wewnętrzne w porównaniu do zewnętrznych są tańsze.

Klienci często zadają nam pytania o to, który filtr jest lepszy - wewnętrzny czy zewnętrzny, dlatego w celu rozwiania wątpliwości podpowiemy, czym różni się każdy z nich. Filtr do akwarium wewnętrzny jest prostszy w montażu, nie wymaga tak częstej i czasochłonnej konserwacji (łatwiej się go również czyści), a dodatkowo można go kupić w znacząco niższej cenie. Z kolei filtry zewnętrzne cechują się wysoką wydajnością, zapewniając tym samym lepszy przepływ wody i ograniczenie zanieczyszczeń, które przedostawałyby się do wody w trakcie czyszczenia. Jeżeli masz problem z podjęciem właściwej decyzji - skontaktuj się z nami telefoniczne bądź mailowo!

Dlaczego warto stosować filtr?

W każdym akwarium zachodzą naturalne procesy, które prowadzą do powstania zjawiska tzw. detrytusu, czyli zgromadzenia martwej materii organicznej, rozkładanej następnie przez bakterie. Aby uniknąć tego zjawiska i wprowadzić odpowiednią profilaktykę środowiska wodnego, ważne, by zaopatrzyć się w jakościowy sprzęt o wysokiej wydajności - filtry do akwariów. Z toksycznymi substancjami i zaburzonymi warunkami środowiskowymi należy działać stanowczo i możliwie jak najszybciej. Ciągły ruch wody zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury wody.

W ZooMax24 oferujemy kompleksowe wsparcie na każdym etapie zakupu produktów. Służymy dobrą radą i konkurencyjną ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl