Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Chcąc zapewnić roślinom w oczku wodnym odpowiednie warunki do rozwoju oraz zwierzętom do życia, należy stosować specjalistyczne urządzenia takie jak napowietrzacze do oczka wodnego oraz pompy. Ich głównym zadaniem jest zaopatrywanie wody w dodatkową ilość tlenu w sytuacjach, gdy nie występuje odpowiednia cyrkulacja. Taka sytuacja ma miejsce przede wszystkim latem przy wysokich temperaturach powietrza. W zimie natomiast zapobiegają zamarzaniu powierzchni wody.

W ofercie sklepu zoomax24.pl znajdują się produkty do napowietrzenia oczka wodnego zarówno do mniejszych jak i większych obszarów wodnych, w bardzo atrakcyjnych cenach. Są to kompresory napowietrzające, które za pomocą wężyka doprowadzają do wody sporą ilość skompresowanego powietrza. Ponadto zapewniają odpowiednią cyrkulację i likwidują składniki odżywcze. W sklepie zakupić również można zestawy naprawcze, które przywrócą urządzeniom pełną sprawność.

Pompa tłokowa do oczka wodnego HAILEA ACO-308 MEGA ZESTAW

Pompa tłokowa do oczka wodnego HAILEA ACO-308  MEGA ZESTAW
Pompa tłokowa do oczka wodnego HAILEA ACO-308 MEGA ZESTAW

Moc: 22 W Ciśnienie: 0,018 MPa Rozdzielacz na 6 wyjść Przepływ: 45 l/min Wymiary: 159 x 90 x 95 mm

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 181,56 zł
szt.

Napowietrzanie oczka wodnego

Oczko wodne jest to sztuczny, zamknięty zbiornik. Aby cieszyć się przejrzystą w nim wodą, pięknie rozwijającymi się roślinami oraz długo żyjącymi rybami, konieczny jest zakup pompy do oczka wodnego. Zbudowana jest ona z komory, silnika i wirnika. Zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza oraz dostarcza niezbędny tlen. Zastosować ją można również w przypadku fontann oraz figurek tryskających wodą.

Rodzaje napowietrzaczy do oczek wodnych

Zoomax24.pl oferuje różne rodzaje pomp, dedykowane odpowiednio od mniejszych oraz większych oczek wodnych. Są to:

  • pompy głębinowe - stosowane w przypadku mniejszych zbiorników wodnych. Umieszcza się je bezpośrednio w oczku czy stawie. Wyposażone są w obudowę filtra tak, aby nie stanowić zagrożenia dla ryb. Pracują zazwyczaj cicho i nie mają wpływu na otoczenie.
  • pompy zewnętrzne – umieszczane są na zewnątrz zbiornika. Przy zakupie należy zwracać uwagę, aby silnik pracował możliwie jak najciszej.

Parametry pomp do oczek wodnych

Bez pompy wodnej zbiornik szybko zmętnieje i zarośnie glonami, a rybom będzie brakowało niezbędnego do życia tlenu. Musi być ona dostosowana do warunków danego zbiornika. Dokonując zakupu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wydajność pompy, która określa, ile wody może być przepompowane w przeciągu godziny – l/h. Ważna jest również moc urządzenia. Większa moc to wyższe rachunki za prąd. Jeżeli pompa ma pracować niemal bez przerwy, warto się zastanowić nad zakupem pompy niskonapięciowej z dodatkowym transformatorem lub taką o zasilaniu solarnym.

Ostatnim równie istotnym parametrem jest wysokość unoszenia wody. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku pomp do fontann czy kaskad ogrodowych. Zazwyczaj informacja o wysokości podnoszenia jest umieszczana przez producenta na opakowaniu w formie obrazka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl