Producenci
Promocje
Zabawka kość żółta dla psa na przysmaki 18 cm
Zabawka kość żółta dla psa na przysmaki 18 cm
17,99 zł 14,99 zł
szt.
Zestaw 7 zabawek dla kota GT3015
Zestaw 7 zabawek dla kota GT3015
15,49 zł 10,99 zł
szt.
Zabawka dla kota zestaw mysz, piłka, sizal walec
Zabawka dla kota zestaw mysz, piłka, sizal walec
7,99 zł 5,99 zł
szt.

Brak bądź niedobór tlenu w akwarium może mieć poważne skutki dla fauny i flory wodnej, a w najgorszym wypadku może doprowadzić do uduszenia ryb oraz martwicy roślin (tzw. eutrofizacji). Z tego powodu, aby zachować równowagę biologiczną akwarium oraz prawidłowy metabolizm ryb, stosuje się napowietrzanie akwarium. Pomogą Ci w tym zadaniu napowietrzacze do akwarium. W sklepie internetowym Zoomax24.pl dostępne są różne modele marki Hailea. Możesz zamówić pojedyncze sztuki lub w zestawie z wężykiem, kamieniem i zaworkiem zwrotnym, jak to ma miejsce między innymi w przypadku modelu HAILEA ACO-9601.

Na czym dokładnie polega napowietrzanie akwarium? To nic innego jak dostarczenie powietrza atmosferycznego, a co za tym idzie tlenu, do wody. W ten sposób mieszkające w akwarium zwierzęta mają zapewnioną odpowiednią ilość tlenu. Pamiętaj, że w tym procesie bardzo ważne jest mieszanie wody. To właśnie wtedy zwiększa się natleniona powierzchnia.

Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą napowietrzanie do akwarium? W ten sposób pozbędziesz się również szkodliwych gazów, które mogą spowodować spadek kondycji u roślin oraz zwierząt.

Napowietrzanie do akwarium – czy to konieczność?

Mogłoby się wydawać, że napowietrzanie wody w akwarium jest obowiązkowe. Jest jednak jeden przypadek, który nie wymaga kupowania napowietrzacza - nie musisz zaopatrywać się w to urządzenie, jeśli masz dobrej jakości filtr. Wtedy to właśnie filtr wprawia wodę w szybki ruch, a niektóre modele mogą nawet pełnić funkcję napowietrzacza.

Z kolei jeśli masz niewielkie akwarium, w którym mieszka sporo rybek i rośnie niewielka ilość roślinek, to urządzenie jest niezbędne. Brak napowietrzacza w krótkim czasie może doprowadzić do pogorszenia się stanu wody, a potem do obumierania zamieszkujących akwarium zwierzątek.

Metody napowietrzania wody

Dostarczać tlen do akwarium możesz na kilka sposobów. Najprostszy z nich polega na zmniejszeniu liczby ryb w akwarium i równoczesnym zwiększeniu liczby roślin. Nie jest to jednak rozwiązanie, które przypada do gustu wszystkim akwarystom, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalistyczne urządzenia, do których zaliczają się m.in. pompy membranowe. Zamówisz je w bardzo atrakcyjnych cenach, jednak musisz mieć świadomość, że spora część modeli bardzo głośno chodzi. Dlatego też często hodowcy zmniejszają poziom głośności urządzenia i umieszczają je w pudełku, które wypełnione jest pianką izolacyjną.

Jak długo napowietrzacz powinien pracować?

Nieustanne korzystanie z urządzenia nie powinno szkodzić faunie oraz florze, warto jednak obserwować mieszkające w akwarium zwierzęta. Pamiętaj, że za duża ilość tlenu też może szkodzić - w przypadku ryb objawia się to drżeniem płetw i częstym zbliżaniem się do powierzchni wody.

W sytuacji, w której nie zauważysz alarmujących sygnałów ze strony ryb - to znaczy będą energiczne, ich apetyt nie spadnie oraz będą zachowywać się tak jak zwykle - śmiało możesz włączyć napowietrzanie akwarium wieczorem, aby chodziło przez całą noc.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl