Producenci
DBAJMY O ZĘBY NASZYCH KOTÓW 0
DBAJMY O ZĘBY NASZYCH KOTÓW

Czy wiecie, że 70% kotów ma rozwinięte choroby dziąseł i zębów już około 3 roku życia? Nie jest to optymistyczna informacja zważywszy na fakt, że wiele chorób naszych pupili bierze swój początek z zaniedbanego uzębienia. Wszystko przez bakterie, które rozchodzą się wraz z krwią po całym organizmie wywołując stany zapalne.

Pierwszą i łatwą do zauważenia oznaką problemów z zębami u kota jest nieświeży oddech. Kot może mieć również zaczerwienione dziąsła, żółtawobrązowy nalot na zębach, może żuć jedną stroną, nie pozwolić się dotykać w okolicach pyszczka choć dotąd to uwielbiał, a także może pojawić się ślinotok.

Nie pozostaje nam nic innego jak wesprzeć naszego zwierzaka w dbaniu o higienę pyszczka. Najlepiej robić to od młodych lat i zaznajamiać powoli kota ze szczoteczką do zębów, można wspomóc się stopniowo wprowadzając specjalistyczne preparaty usuwające płytkę nazębną lub odpowiednie pasty do zębów dla kotów (nigdy nie wolno używać naszych ludzkich past, są dla kota trujące).

A co, gdy kot za nic na świecie nie chce dać sobie czyścić zębów? Czasem pozostaje nam wizyta u weterynarza, jeśli choroba jest już mocno rozwinięta, co często wiąże się z koniecznością wykonania zabiegu pod narkozą.

Jeśli chcemy tego uniknąć, to warto pomyśleć o zdrowej diecie naszego pupila, która może zapobiec powstawaniu płytki nazębnej. Funkcję oczyszczającą ma surowe mięso, na rynku dostępne są również specjalne smakołyki, które spełniają te same zadanie, jednak trzeba z nimi uważać, gdyż są kaloryczne.

Najbardziej korzystnym sposobem na zapobieganie powstawaniu kamienia może okazać się wybór karmy, która równocześnie z karmieniem może spełniać rolę pielęgnacyjną. Takie zadanie pełnią na przykład Brytyjskie karmy Burgess dla dorosłych kotów. Oprócz kształtu granulek, które zmuszają zwierzaka do gryzienia karmy, a tym samym oczyszczania zębów poprzez ścieranie miękkiego osadu, wszystkie zawierają unikalną formułę Dental Defence Technology. Specjalny suplement STAY-C®50 w naturalny sposób rozkłada płytkę nazębną oraz ogranicza rozwój bakterii jamy ustnej odpowiedzialnych za próchnicę i zapalenie dziąseł.

Zapraszamy do poszukania karmy Burgess w naszym sklepie zoomax24.pl, oferujemy ją w czterech wersjach, co pozwala dobrać odpowiedni typ dla naszego futrzaka według jego potrzeb.

Pamiętajmy, że zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.

 

 

 

Obraz Alberto Barco Figari z Pixabay

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl